17.10.13

Katar Doha'da Çöl Safari

Qatar Doha Desert Safari


Dün uzun zamandır çok istediğimiz Safari turunu gerçekleştirdik! Çok sevdiğim tatlı arkadaşım pek sevgili İzmir'li Blogger Pinosh   'la birlikte 9 kişilik harika bir grupla düştük yollara.  
Şöförlerimiz 14.00ten 21.00e kadar sürecek olan tur için Bizi Land Cruiser Jeep'lerle evlerimizden aldılar.


Land Cruisers pick up us from our homes. 
Tour has started at 14.00 untill 21.00.45 dk yol gidip bir yerde mola verildi. Çöle çok yaklaştığımız için Jeep'lerin tekerleklerini biraz söndürdüler.

45 Min after we stopped and drivers put the wheels for Desert trip.

 Etrafta Jeep'ler sürüsüne bereket :)

There was too many jeeps around there :)


İnci'yi de götürdüğümüzden dolayı biraz endişeliydim. Turdan önce birşeyler yedirip içirmemeye özellikle dikkat ettim. Yanımızda  çocuk için Car Seat de getirmemizi istemişlerdi. İnci'nin kemerlerini bağladık ve biraz sonra uykuya daldı zaten. Asıl korkum kum tepelerinden geçerkenki zıplama seansıydı ama şükür o bölüm de sorunsuz ve kahkahalı geçti:))I was little bit nerveous about my 2 years old daughter. Actually she likes travels, trips but i was not sure about Desert! They told us to bring our car seat for our baby so she was fine with that. After 30 min she fall asleep. In Desert area she jumped also with us and she laughed  :))


Çöldeki kum tepeleri adrenalinden sonra 10 dk mola zamanımız oldu. Fotoğraflar çektik. İnci kendini kumlara attı, boğuştu, yuvarlandı(benim gibi) :)))


After Sand Dunes adrenalin, we arrived to Desert and they told us 10 min break time for taking pictures.
Gerçekten muhteşem bir deneyim oldu bizim için. Yüksek tepelerden aşağı inerken insanın yüreği hop ediyor, hele bazı yerler tam action'lıydı!Sanki Roller Coaster'dasın!!!

It was really amazing experience, feels like you are in Roller Coaster!


Saat 17.00 gibi Kamp yerine vardık. Deniz kenarında bir Tesis yapmışlar Birçok şey düşünülmüş. Voleyball, plaj, Deve binmek,  Meşrubat Bar, Çay-kahve Barı ve Izgara Barı. Tur fiyatına herşey dahil. İstediğiniz kadar yiyp içebilirsiniz.

Like 17.00 we arrived to Camping area. Theres a beach, volleyball, camel,Tea-coffee, soft drinks and food all free. Includes tour price so you can eat and drink no limit!


Saat 21.00 de eve gitmek üzere oradan ayrıldık.

Ben bu tur şirketini cidden tavsiye ederim. Eğer Katar'da yaşıyorsanız ve düşünürseniz iletişim bilgileri için bana mail atabilirsiniz.

vintagepeonny@gmail.com

We left there at 21.00. 
Honestly i can advise this tour company! Tour, cars, foods, people was really good. We had so much fun!
If you interested this tour you can ask me for contact information here is my mail adress  

vintagepeonny@gmail.comHiç yorum yok: